Na wyświetlaczu pojawia się symbol klucza. Przyciski funkcyjne nie reagują.
Oznacza to blokadę rodzicielską, która ma na celu zapobiegać przypadkowej zmianie ustawień. Sprawdź instrukcją obsługi dla Twojego modelu, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć blokadę.
Symbol wykrzyknika i alarm niedomkniętych drzwi
Upewnij się, że drzwi są dobrze zamknięte. Jeśli drzwi są zamknięte, wciśnij przycisk " S.Saver" w celu wyciszenia alarmu i skontaktuj się z naszym Serwisem
Na dnie komory chłodziarki zbiera się woda
Udrożnij kanalik odpływowy znajdujący się z tyłu komory chłodziarki, używając elastycznego drutu. Kanalik ma na celu odprowadzanie wody z tylnej ścianki chłodziarki. Woda spływa do pojemnika na skropliny i odparowuje.
Odgłosy przepływania wody/bulgotania lub krótkotrwałe trzaski
Odgłosy te spowodowane są przepływem czynnika chłodzącego w rurkach układu lub wody przepływającej do zbiornika na skropliny.
Krótkotrwały trzask jest rzeczą normalną i wynika z włączania sprężarki przez termostat.
Sprężarka włącza się bardzo często.
Problem ten może występować gdy temperatura otoczenia jest wysoka i występuje duża wilgotność powietrza.
Wpływ na częste włączanie się sprężarki może mieć też częste otwieranie drzwi i nieodpowiednie zapakowanie wilgotnej żywności. Należy również zapoznać się z instrukcją obsługi w
temacie pierwszego uruchomienia nowej chłodziarki. Gdy lodówka jest używana po raz pierwszy lub po przetransportowaniu należy zostawić ją na okres 3 godzin w położeniu stojącym i
dopiero wtedy podłączyć ją do zasilania, aby zapewnić skuteczna pracę. W przeciwnym przypadku można spowodować uszkodzenie sprężarki. W tym czasie sprężarka pracuje cały czas aż do
uzyskania odpowiedniej temperatury. Nie należy wtedy otwierać drzwi, ani tym bardziej wkładać jakichkolwiek rzeczy do środka.
Zabrudzenia/wykwity/plamy w komorze chłodziarki.
Lodówki nie należy czyścić poprzez wlewanie do niej wody.
- Powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia można przetrzeć miękką szmatką lub gąbką, przy użyciu ciepłej wody z mydłem.
- Części należy wyjmować pojedynczo i myć wodą z mydłem. Nie należy ich myć w zmywarce.
- Do czyszczenia nigdy nie należy używać palnych, wybuchowych i korozyjnych materiałów, takich jak rozpuszczalniki, gazy i kwasy.
- Skraplacz (z tyłu lodówki, z czarnymi skrzydełkami) należy czyścić przy użyciu odkurzacza lub suchego pędzla co najmniej raz w roku. Pozwoli to na bardziej wydajną pracę lodówki, przy mniejszym zużyciu energii.
Chłodziarka nie działa w ogóle.
Nowoczesne chłodziarki i zamrażarki posiadają swoje indywidualne klasy klimatyczne. Oznacza to, że do poprawnej pracy niezbędna jest odpowiednia temperatura na zewnątrz.
W większości przypadków zakłada się, że do poprawnej pracy sprzętu wymagana temperatura otoczenia to minimum +16 stopni Celsjusza.
Należy sprawdzić specyfikację urządzenia pod kątem klasy klimatycznej. Jeśli z powodu niskiej temperatury otoczenia urządzenie nie działa, należy przenieść je do ciepłego miejsca, odczekać 24 godziny i ponownie je uruchomić.
Upewnij się, że chłodziarka znajduje się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej oraz czy boki chłodziarki nie dotykają ścian (odległość od ścian nie powinna być mniejsza niż 75 mm).
Dodatkowo odległość od piecyków nie powinna być mniejsza niż 50 cm i 5 cm od piecyków elektrycznych. Należy pamiętać o tym, że częste otwieranie drzwi chłodziarki oraz wkładanie
wilgotnych/ciepłych rzeczy do środka może skutkować nieefektywnym chłodzeniem.
Zamrażarka mrozi, w chłodziarce ciepła tylna ściana komory.
Niektóre modele posiadają możliwość pracy w temperaturze ok +10 stopni Celsjusza. Służy do tego specjalny przełącznik umiejscowiony zazwyczaj obok pokrętła termostatu.
W normalnych warunkach pracy ( minimum +16 stopni) powinien być on wyłączony.